Makina me qera ne Tenerife

Kërkoni makinë me qira në Tenerife

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
LocalRent Sixt Hertz Alamo
Avis Budget Enterprise Europcar
Filters
Back
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€26 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€26 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€33 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€34 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€43 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€53 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€71 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€73 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€100 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€103 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€113 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€150 per day

Vlerësimi i kompanive me qira në Tenerife

Më poshtë është vlerësimi i kompanive të makinave me qira që ofrojnë shërbimet e tyre të marrjes me qira të makinave në Tenerife. Renditja bazohet në komentet e turistëve dhe çmimet më të ulëta.

Pse të marrësh me qira një makinë në Tenerife?

Makina me qera ne Tenerife

Me të mbërritur në Ishujt Kanarie, do të kuptoni menjëherë se nuk mund të bëni pa marrë me qira një makinë në Tenerife. Kjo pjesë e madhe e tokës në Oqeanin Atlantik ofron shumë peizazhe të mahnitshme, aktivitete interesante, programe turistike dhe qetësi. Për këtë keni ardhur këtu?

Por turizmi nuk është arsyeja e vetme pse miliona udhëtarë nxitojnë këtu. Klima unike e këtyre vendeve tërheq gjithashtu biznesin, kështu që shumë kompani kërkojnë të vendosin zyrat e tyre këtu dhe punonjësit të vijnë në punë.

Përparësia kryesore është se ju mund të merrni me qira një makinë në aeroportin e Tenerife sot. Gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni një model të mirë me një çmim të mirë dhe të jeni gati për aventura.

Çfarë makinash mund të merren me qira në Tenerife?

Makina me qira në Tenerife mund t'ju ofrojë gjithçka, pavarësisht nga largësia e saj nga Spanja kontinentale. I shpejtë ose i ngadalshëm, i vogël ose i madh - çdo lloj transporti që i përshtatet planit tuaj rrugor. Por ju duhet të vendosni për llojin e trupit përpara se të bëni rezervimin tuaj.

Këtu janë disa zgjidhje të njohura:

 1. Hatchback ekonomik. Çmimi më i mirë (më shumë në seksionin "Çmimi me qira në Tenerife") dhe kompaktësia.
 2. Sedana me madhësi të mesme. Një familje e vogël ose disa miq do të jenë të lumtur që keni zgjedhur një mundësi të rehatshme.
 3. SUV. Më shumë lloj udhëtimi premium që lehtë mund të kalojë njëqind euro në ditë.
 4. I konvertueshëm. Çmimi nuk ka rëndësi kur jeni duke vozitur një kabrio luksoze në një ishull me diell.

Gjithashtu, mund të gjesh lehtësisht oferta për minifushat, autovers ose kamionçinë.

Cmimi i makinave me qira në Tenerife

Fatkeqësisht, qytetet turistike nuk mund të na kënaqin me çmime të arsyeshme. Por marrja me qira e makinave në Tenerife është një domosdoshmëri për të cilën nuk ka alternativë, përveç ndoshta ecjes në këmbë.

Segmenti ekonomik është lloji më i popullarizuar i qiradhënies këtu, gjë që tashmë tregon koston e lartë të saj. Oferta të tilla fillojnë nga 25 Euro dhe arrijnë lehtësisht 50-70 gjatë sezonit të pikut turistik.

Por ka gjithmonë një mënyrë për të marrë një çmim më të përballueshëm:

 • Synoni për marrjen me qira afatshkurtër të makinës
 • Gjithmonë kërkoni alternativa midis llojeve të dëshiruara të trupit
 • Mos i merrni të gjitha opsionet shtesë nga lista
 • Rezervoni paraprakisht.

Krahaso çmimin:

Modeli i makinës Çmimi i qirasë në ditë
Ford Ka 26 €
Volkswagen Up 26 €
Skoda Citigo 33 €
Seat Arona 43 €
Audi A3 100 €
Ford Mustang 103 €
Mercedes-Benz Vito 113 €

Grafiku i kostos mesatare vjetore të marrjes me qira të makinës në Tenerife

Grafiku tregon koston mesatare të marrjes me qira të makinës në Tenerife në ditë. Ky çmim është llogaritur në bazë të një historie tre-vjeçare të rezervimeve për të gjitha klasat e makinave.

23 €
JAN
29 €
FEB
27 €
MAR
23 €
APR
17 €
MAY
14 €
JUN
24 €
JUL
25 €
AUG
14 €
SEP
21 €
OCT
33 €
NOV
35 €
DEC

Makina e disponueshme me qira në opsionet e Tenerife

Çdo model mund të pajiset me një listë shtesë opsionesh shtesë, gjë që ndikon ndjeshëm në shumën përfundimtare të çekut. Prandaj, këtu duhet të mendoni përpara dhe të mos merrni atë që nuk ju nevojitet.

Opsionet më të zakonshme të shtesës përfshijnë:

 • Shofer shtesë, makina me qira në aeroportin e Tenerife, ose transfertë
 • Sedilja për fëmijë
 • Paketë navigimi ose multimediale
 • Sigurime shtesë dhe të tjera.

Lajmi i mirë është se nuk duhet të paguani për opsionin e anulimit falas, pa depozitim ose pagesë me kartë.

Rezervo tani dhe zgjidh çdo opsion shtesë.

Çfarë kompanish me qira operojnë në Tenerife?

Nuk do ta keni të vështirë të gjeni markat më të mira në këtë pjesë të Spanjës. Hertz, Record Go, Goldcar, Avis, Sixt, Budget, TopCar dhe Turisprime me kënaqësi do t'ju japin çdo model në stok me kushte shumë të favorshme.

Por mund të kontaktoni agjencinë tuaj lokale të qirasë nëse nuk ju pëlqen mënyra e thjeshtë. Kjo mund të shkaktojë shumë më tepër rreziqe financiare sepse rishikimet (më shumë në "Rent a Car Tenerife rishikimet") nga shoferë të vërtetë nuk tregojnë optimizëm. Është një mënyrë e mirë për të humbur cilësinë, por për të marrë një çmim pak më të mirë.

Çfarë duhet bërë?

TopCar është një markë që renditet e para në renditjen e automjeteve të shitura. Për më tepër, nuk do të gjeni asnjë markë lokale në pesëshen e parë. Kjo sugjeron që nuk duhet të ndërmerrni rreziqe dhe është më mirë t'u drejtoheni kompanive të testuara me kohë.

Komentet e makinave me qira në Tenerife

Shikimi i komenteve dhe komenteve të klientëve është një pjesë e rëndësishme e zgjedhjes së një kompanie ose produkti që do të blejmë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur qëllimi juaj është marrja me qira e makinave të lira në Tenerife. Duke përdorur teknologjinë moderne, burimet njerëzore dhe pak aftësi analitike, mund t'i ndani të gjitha komentet në të mirat dhe të këqijat.

Të mirat:

 • Transporti publik nuk është i zhvilluar këtu, ndaj nuk ka alternativë
 • Shpesh ka oferta të nxehta me çmime të arsyeshme
 • Marrja e makinave me qira afatgjatë është e rezervuar për të gjithë
 • Ka gjithmonë kohë (deri në dy ditë) për të ndryshuar rezervimin tuaj
 • Çdo kompani pranon pagesën me kartën tuaj të kreditit ose në para
 • Ishulli është tepër i bukur dhe atmosferik.

Kundër:

 • Jini të përgatitur të paguani tepër për një makinë me qira për 1 ditë
 • Një patentë shoferi ndërkombëtar kërkohet mjaft shpesh
 • Sezoni i nxehtë turistik mund të tronditë çmimet jo vetëm për automjetet
 • Ka shumë kompani me reputacion të keq dhe shërbim të tmerrshëm ndaj klientit. Duhet të jeni të kujdesshëm dhe të shkoni vetëm në vende të miratuara.

Çfarë dokumentesh nevojiten për të marrë me qira një makinë në Tenerife?

Nuk do të keni asnjë vështirësi me regjistrimin e një automjeti ndërsa jeni në zonën ekonomike tregtare të Bashkimit Evropian. Prandaj, për të marrë makinën tuaj me qira në Tenerife, do t'ju duhen disa copa standarde letre ose plastike:

 • Patentë shoferi
 • Pasaporta ose kartë identiteti.

Për të mbrojtur veten nga vështirësitë dhe për të mos mbetur pa një makinë të çmuar, ju rekomandojmë të kontaktoni menaxherin e kompanisë me qira për të sqaruar detajet. Ky konsultim mund të jetë vërtet i rëndësishëm për ju.

Pushime të këndshme dhe një makinë të lumtur me qira në Tenerife.

Informacionet e udhëtimit

Vendndodhjet Ishujt Kanarie Tenerife, Aeroporti Jugor i Tenerife (TFS), Aeroporti Verior i Tenerife (TFN), Santa Cruz de Tenerife, Puerto de la Cruz, Los Gigantes, La Laguna, Los Cristianos, Kosta Adeje, La Orotava, Playa de las Americas
Llojet e makinave Makina kompakte, mini-makinë, Makinë ekonomike, Sedan, SUV, luksoze, minivan, veturë sportive, veturë standarde, makinë ekzotike, makinë elektrike, e konvertueshme, crossover, skuter, motoçikletë
Mënyrat e pagesës Cash, karta krediti, karta debiti, Visa, Mastercard, Maestro
Kompanitë e makinave me qira Avis, Budget, Canarias, Cicar, DiscoverCars, Enterprise, Europcar, Hertz, LocalRent, Kayak, Keddy, National, Sixt, TopCar, GoByCar, Thrifty, Turisprime
Opsionet Qira pa depozitë, Transmision automatik, Karrige për fëmijë, Sigurim, Anulim falas, Heqje e dëmit nga humbja, kilometrazh të pakufizuar, Shoferi i dytë në kontratë, Rezervimi online, Transferta, Dorëzimi i makinës në aeroport, Garancia për çmim të ulët, E zbritshme zero, Parapagim i pjesshëm, Shërbim transporti falas

Makinë me qira të lirë në aeroportin Tenerife

Nëse jeni duke vizituar Tenerife, mund të merrni me qira një makinë nga kompanitë ndërkombëtare të makinave me qira, zyrat e të cilave ndodhen në aeroport.

Tenerife North–Aeroporti Ciudad de La Laguna (TFN)

38297 San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife, Spain

Pyetje të shpeshta rreth marrjes me qira të një makine në Tenerife

Çfarë lloj makine është më e popullarizuar për të marrë me qira në Tenerife?
Më shpesh, turistët marrin me qira makina ekonomike në Tenerife.
Cili është çmimi mesatar për marrjen me qira të makinave në Tenerife?
Ju mund të merrni me qira një makinë në Tenerife nga 30 Euro në ditë.
A është e mundur të marrësh me qira një makinë pa një depozitë në Tenerife?
Po. Makina me qira pa depozitë ofrohet nga agjencia e qirasë Localrent.